Nowoczesne metody nauczania

W Cracow International School stosujemy nowoczesne metody sprzyjające efektywnej nauce. Dowiedz się o nich więcej:
👉 Proces zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności opiera się na stosowaniu metod problemowych i projektowych. Oznacza to, iż uczniowie nie dostają gotowych odpowiedzi, ale są inspirowani do ich nieustannego poszukiwania w różnych źródłach informacji.
👉 W czasie zajęć edukacyjnych stosowane są różnorodne narzędzia IT, dzięki czemu uczniowie poznają ich możliwości i zalety. Tym samym uczą się rozsądnego wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie zdobywania wiedzy.
👉 Większość lekcji odbywa się w języku angielskim lub dwujęzycznie, co umożliwia rozwijanie nie tylko kompetencji związanych z danym przedmiotem, ale równocześnie umiejętności językowych.
👉 Nasi uczniowie nie są bierni ani znudzeni. Dzięki stosowaniu podczas lekcji metod aktywnych pracują w grupach, wykonują doświadczenia, eksperymentują, dyskutują, zadają pytania i poszukują na nie odpowiedzi.
👉 Nauczyciele stosują ocenianie oparte na informacji zwrotnej i elementach oceniania kształtującego. Uczniowie dowiadują się o swoich mocnych i słabych stronach, są inspirowani i zachęcani do podejmowania autorefleksji, co pozytywnie wpływa na ich motywację do nauki.